تبلیغات
Banner corner : site parandehgharib.ir
Banner corner : site parandehgharib.ir
صفت عکس
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • آسمان انعکاس خداست - سکوت تو چقدر قیمت دارد؟

  آسمان انعکاس خداست

  اللهم عجل لولیک الفرج

  درباره من
  بسم الله الرحمن الرحیم
  بازدید کننده عزیز سلام
  من وبلاگ " آسمان انعکاس خداست " رو درست کردم تا مطالب مذهبی- اجتماعی - سیاسی ام رو توش بنویسیم و تا جایی که بتونم سعی می کنم به روز باشه کلیپ ها و مطالب جالبی رو که برای من جوانِ پر انرژی جذاب بوده و بدونم ممکنه برای فرد دیگه ای مفید واقع بشه یا مشکلی رو رفع کنه یا سوالی رو جواب بده یا ذهنی رو روشن کنه تو وب میذارم اگه جایی پیشنهادی لازم دیدین یا نقد مفیدی داشتین حتما تو نظرات بنویسید ان شاء الله که دست خالی از این وب برنگردین و بر داشته هاتون افزوده شده باشه
  چنانچه مایل به تبادل لینک هستین تو نظرات بنویسید .
  اللهم عجل لولیک الفرج آمین
  نویسندگان

  اوقات شرعی

  کد ذکر ایام هفته

  مترجم سایت

  نمایشگر آمار آلکسا


  استخاره آنلاین با قرآن کریم
  
 • ابزار صلوات
 • 
 • فناوری نانو
 • جستجو در وبلاگ
  نویسنده :آنوشکا
  تاریخ: سه شنبه 20 مرداد 1394 07:54 ب.ظ

  http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/ZXbdbd2PHUIybLPYyy1wiimrvUF63u_la4h1sMDFF9pYJKpt_2hqTA/s/w535/

  فصل چهاردهم

  سکوت تو چقدر قیمت دارد؟

  برادر سُنّی! تو می گویی هیچ کس جرأت نداشت به خانه علی (ع) حمله کند، زیرا اگر کسی می خواست این کار را بکند، قبیله قریش به یاری علی (ع) می آمدند و او را یاری می کردند، این سخن توست:
  «قریش بزرگ ترین و قوی ترین قبیله در عربستان به حساب می آمد و در درون قریش، بنی هاشم قوی ترین قوم بشمار می آمد، به طوری که همه، برتری آن را پذیرفته بودند. عموزاده های این تیره، بنی امیه بودند که بعضی اوقات با بنی هاشم رقابت می نمودند، امّا اگر پای کسی دیگر به میان می آمد این دو فوراً با هم یکی می شدند».
  تو از قبیله قریش سخن گفتی، اکنون من از تو سؤال می کنم آیا تو از کینه عرب جاهلی چیزی شنیده ای؟ آیا می دانی که قبیله قریش، کینه علی(ع) به دل داشتند؟

  حتماً شنیده ای که جنگ بدر و اُحد و احزاب را همین قریش به راه انداختند. در این جنگ ها، این شمشیر علی(ع) بود که به یاری اسلام آمد. اگر شجاعت و فداکاری او نبود، کفّارِ قریش، اسلام را از بین برده بودند.
  آری! در آن جنگ ها، علی (ع) بدون هیچ واهمه ای، به جنگ کفّار قریش می رفت و آنان را به خاک و خون می انداخت. بسیاری از خانواده های قریش، یکی از افرادشان به دست علی (ع) کشته شده بود!
  آیا قریش می توانست کینه علی (ع) را به دل نگیرد؟ آنان چگونه می توانستند خون عزیزان خود را فراموش کنند؟
  در سال هشتم هجری مکّه فتح شد و کفّار قبیله قریش، مسلمان شدند، امّا آنان کینه علی (ع) را از یاد نبردند.
  وقتی پیامبر از دنیا رفت، کینه هایی که در دل ها بود، بار دیگر زنده شد، آن ها وقتی دیدند ابوبکر به خلافت رسید، خوشحال شدند و بعضی از آنان حتّی عُمَر را در هجوم به خانه فاطمه (س) یاری کردند.
  خالد بن ولید از خاندان قریش بود، پدرِ او به دست علی (ع) کشته شده بود. خالد بن ولید در روز هجوم به خانه فاطمه (س)، همراه عُمَر بود و او را یاری کرد. (کتاب سلیم بن قیس، ص 387)
  * * *
  برادر سُنّی! من از سخن تو تعجّب می کنم، تو می گویی اگر کسی می خواست به خانه فاطمه (س) هجوم برد، قریش به میدان می آمد و مانع این کار می شد، گویا تو کتاب های خودتان را هم نخوانده ای. این سخن علی(ع) را علامه دِینَوَری و دانشمندان دیگر نقل کرده اند، ببین که علی (ع) چگونه با خدای خود سخن می گوید:
  «بار خدایا! برای پیروزی بر قریش از تو یاری می خواهم که امروز آنان پیوند خویشاوندی خود با من را بریده اند و کار مرا دگرگون ساخته اند. خدایا! امروز قریش علیه من متحّد شده اند، من به اطراف خود نگاه می کنم، هیچ کس جز خانواده ام همراه من نیست، هیچ یار و یاوری ندارم که مرا یاری کند». (الإمامة والسیاسة، ج 1، ص 134، و راجع الغارات، ج 1، ص 308؛ و نهج البلاغة، ج 2، ص 85؛ و التعجّب للکراجکی، ص 69، مناقب آل أبی طالب، ج 2، ص 48، بحار الأنوار ج 29، ص 605 و 607، شرح نهج البلاغة، ج 4، ص 104)
  این سخن علی(ع) است که از دل تاریخ به گوش می رسد، علی(ع) از بی وفایی قریش سخن می گوید!
  کاش قریش فقط بی وفا بود و فقط سکوت می کرد، افسوس که قبیله قریش علیه علی متحّد شدند، آنان دشمن علی (ع) را یاری کردند.
  * * *
  وقتی مردم با ابوبکر بیعت کردند، ابوسفیان نزد علی(ع) آمد و چنین گفت:
  «ای علی! دستت را بده تا با تو بیعت کنم». (الامامة و السیاسة، ج 1، ص 30؛ و راجع الاحتجاج، ج 1، ص 207، ح 38؛ و کنز العمّال، ج 5، ص 654؛ و تاریخ طبری، ج 2، ص 450)
  این کار ابوسفیان خیلی عجیب بود، ابوسفیان کسی بود که برای کشتن پیامبر، جنگ بدر و اُحد را به راه انداخت. علی(ع) می دانست که ابوسفیان به دنبال بهانه ای است تا میان مسلمانان اختلاف بیاندازد.
  علی(ع) به ابوسفیان گفت:
  «ای ابوسفیان! تو از این سخنان خود قصدی جز مکر و حیله نداری». (بحار الانوار، ج 22، ص 520)
  ابوسفیان وقتی این سخن را شنید از آنجا دور شد. آری! ابوسفیان پیش خود نقشه کشیده بود تا آن روز انتقام خود را از اسلام بگیرد، او که شمشیر زدن و شجاعت علی(ع) در جنگ ها را دیده بود، خیال می کرد که علی(ع) شمشیر به دست خواهد گرفت و به جنگ این مردم خواهد رفت و جنگ داخلی در مدینه روی خواهد داد، امّا ابوسفیان نمی دانست که علی(ع)، این گونه امید او را نا امید خواهد کرد.
  برادر سُنّی! تو می گویی که ابوسفیان آن روز می خواست علی (ع) را یاری کند و با علی متحّد شود، تو خیال کرده ای که بنی امیّه واقعاً می خواستند با بنی هاشم، متحّد شوند، امّا اگر واقعاً هدف ابوسفیان کمک به علی (ع) بود، پس چرا ساعتی بعد با ابوبکر بیعت کرد، البتّه وقتی به او وعده ای بزرگ دادند!
  وقتی ابوبکر را به مسجد پیامبر بردند تا به عنوان خلیفه نماز بخواند، عُمَر نگاه کرد دید که ابوسفیان با عدّه ای از بنی امیّه در گوشه ای نشسته اند. یک نفر این پیام را برای ابوسفیان برد: «به تو قول می دهیم که فرزندت، معاویه را در حکومت خود شریک کنیم».
  ابوسفیان لبخند زد و گفت: «آری!، ابوبکر چه خوب خلیفه ای است که صله رحم نمود و حقّ ما را ادا کرد». بعد از آن، ابوسفیان و بنی اُمیّه با خلیفه بیعت کردند. با بیعت ابوسفیان و بنی امیه دیگر خلافت ابوبکر محکم تر می شود. (تاریخ طبری، ج 2، ص 449؛ و اعیان الشیعة، ج 1، ص 430)
  فراموش نکن که ماجرای هجوم به خانه فاطمه (ع)، یک هفته بعد از بیعت ابوسفیان با ابوبکر روی داد. عُمَر و ابوبکر مطمئن شدند قریش (و مخصوصاً بنی امیّه که شاخه مهمّی از قریش بودند) از آنان حمایت می کند. آن ها بعد از آن برای هجوم به خانه فاطمه (س) برنامه ریزی کردند.
  ابوسفیان به همه برنامه های ابوبکر راضی بود و هیچ اعتراضی نکرد، زیرا می دانست در مقابل این سکوت، پسرش معاویه در این حکومت سهم خواهد داشت. آری! عُمَر هم به قول خود وفا کرد و وقتی به خلافت رسید، حکومت شام را دربست به معاویه بخشید!
  بنی امیه در مقابل هجوم حکومت به خانه فاطمه (ع) سکوت کرد تا بتواند سهم بزرگی از این حکومت را از آن خود نماید. عُمَر به خانه فاطمه (س) هجوم برد، امّا قبل از آن، حقّ سکوت خوبی به قبیله قریش و خصوصاً بنی امیّه داد. این راز عدم اعتراض قریش است.

  پایان فصل چهاردهم
  موضوع: شرح کتاب روشنی مهتاب"اثبات فاطمیه"،

  [cb:post_like] تعداد بازدیدهای این مطلب :: بازدید

  اسلایدر

  ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 • کیفیت وب آسمان انعکاس خداست چه طور است ؟


 • کد ِکج شدَنِ تَصآویر

  کداهنگ برای وبلاگ

  کد ِکج شدَنِ تَصآویر

  کداهنگ برای وبلاگ

  ابزار هدایت به بالای صفحه