تبلیغات
Banner corner : site parandehgharib.ir
Banner corner : site parandehgharib.ir
صفت عکس
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • آسمان انعکاس خداست - مردمی که رنگ عوض کردند

  آسمان انعکاس خداست

  اللهم عجل لولیک الفرج

  درباره من
  بسم الله الرحمن الرحیم
  بازدید کننده عزیز سلام
  من وبلاگ " آسمان انعکاس خداست " رو درست کردم تا مطالب مذهبی- اجتماعی - سیاسی ام رو توش بنویسیم و تا جایی که بتونم سعی می کنم به روز باشه کلیپ ها و مطالب جالبی رو که برای من جوانِ پر انرژی جذاب بوده و بدونم ممکنه برای فرد دیگه ای مفید واقع بشه یا مشکلی رو رفع کنه یا سوالی رو جواب بده یا ذهنی رو روشن کنه تو وب میذارم اگه جایی پیشنهادی لازم دیدین یا نقد مفیدی داشتین حتما تو نظرات بنویسید ان شاء الله که دست خالی از این وب برنگردین و بر داشته هاتون افزوده شده باشه
  چنانچه مایل به تبادل لینک هستین تو نظرات بنویسید .
  اللهم عجل لولیک الفرج آمین
  نویسندگان

  اوقات شرعی

  کد ذکر ایام هفته

  مترجم سایت

  نمایشگر آمار آلکسا


  استخاره آنلاین با قرآن کریم
  
 • ابزار صلوات
 • 
 • فناوری نانو
 • جستجو در وبلاگ
  نویسنده :آنوشکا
  تاریخ: سه شنبه 20 مرداد 1394 07:49 ب.ظ

  http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/ZXbdbd2PHUIybLPYyy1wiimrvUF63u_la4h1sMDFF9pYJKpt_2hqTA/s/w535/

  فصل پانزدهم

  مردمی که رنگ عوض کردند

  برادر سُنّی! تو در ادامه سخن خود، از مردم مدینه یاد می کنی و می گویی:
  «مردم مدینه نسبت قومی و خویشاوندی با پیامبر داشتند. مادر پیامبر از آنجا بود ... پیامبر توانست هزاران نفر فدایی تربیت نماید و آن ها حاضر بودند در راه خدا و دفاع از پیامبر و خانواده او، جان خود را فدا کنند ... آن همه مسلمان مخلص و فدایی و مخصوصاً مردم مدینه که با پیامبر رابطه خویشاوندی و قومی داشتند، چه شد همه یکپارچه سکوت نموده، کوچکترین حرف و اعتراضی نکردند؟»
  نمی دانم تو از مثلث «زر و زور و تزویر» چیزی شنیده ای؟ این مثلث شومی است که همه پیامبران و شهیدان تاریخ در آن مدفون هستند.

  اگر تو به دنبال این هستی که چرا آن همه مردم مؤمن و وفادار، به یکباره عوض شدند، باید تاریخ را بیشتر بخوانی، باید تاریخ شناس باشی.
  حکومتی که بعد از وفات پیامبر روی کار آمد با زر و زور و تزویر موفق شد مردم را آن گونه تغییر دهد.
  ابتدا از سیاست زر (طلا) برایت بگویم: سخن یک شیرزن مدینه، ما را از ماجرایی آگاه می کند، روزی زنی در مدینه فریاد برآورد:
  «آیا می خواهید دین مرا با پول بخرید؟ هرگز! هرگز نخواهید توانست مرا از دینم جدا کنید، من این پول های شما را قبول نمی کنم». (کنز العمّال، ج 5، ص 606؛ و الطبقات الکبری، ج 3، ص 182؛ و تاریخ مدینة دمشق، ج 30، ص 276)
  او زنی از طایفه بنی عَدیّ بود که حاضر نبود دست از حمایت علی (ع) بردارد، او شیفته پول نشد، امّا افسوس که عدّه ای از مردان مدینه شیفته پول شدند و علی (ع) را تنها گذاشتند. آنان فریب سیاست زر را خوردند.
  تو می گویی سیاست تزویر چه بود؟
  تزویر همان فریب دادن مردم به اسم دین است. وقتی با ابوبکر به عنوان خلیفه بیعت شد، تبلیغات زیادی برای فریب مردم آغاز گردید، ابوبکر به عنوان مقام والای خلافت مطرح شد و این گونه تبلیغ شد مخالفت با ابوبکر، مخالفت با خدا و قرآن است.
  عدّه ای با گرفتن پول های زیاد شروع به ساختن حدیث های دروغین کردند.
  آیا می خواهی یکی از آن حدیث ها را برایت نقل کنم: یکی برای مردم چنین سخن می گوید: من از پیامبر این سخن را شنیدم:
  «بعد از من پیشوایانی به قدرت می رسند. شما باید از آنان اطاعت کنید، اگر چه شما را مورد ضرب و شتم قرار بدهند و اموال شما را غارت کنند، باز شما وظیفه دارید از آنان اطاعت کنید». (صحیح مسلم، ج 6، ص 20؛ و السنن الکبری للبیهقی، ج 8، ص 157)
  نگاه کن! چگونه به دستگاه خلافت خدمت می کنند؟ آنها به مردم می گویند که در هر شرایطی باید از رهبر اطاعت کنید، حتّی اگر رهبر به شما ظلم بکند! چگونه به پیامبر نسبت دروغ می دهند؟ این همان سیاست تزویر و فریب است.
  گروهی از مردم فریب این سیاست را خوردند، آیا دوست داری از اعتقاد و باور آنان سخن بگویم؟
  گوش کن، این باور آنان است:
  «علی و فاطمه باید از خلیفه اطاعت کنند. ابوبکر، خلیفه پیامبر است و اطاعت او بر همه واجب است، فاطمه، دختر پیامبر است، امّا باید از خلیفه پیامبر اطاعت کند، فاطمه نباید نظم جامعه را به هم بزند و فتنه گری کند. اگر ما از خلیفه پیامبر اطاعت نکنیم، دشمن به ما حمله خواهد کرد، ما در حال تهدید هستیم، لشکر کشورِ رُوم تا مرزهای ما پیش آمده اند، ما باید همه متحّد باشیم، فاطمه هم باید از خلیفه اطاعت کند تا اسلام باقی بماند. چه اشکالی دارد که خلیفه یک نفر را به قتل برساند تا جامعه از آشوب رهایی یابد؟ علی می خواهد وحدت جامعه را به هم بزند، آیا باید او را به حال خود رها کرد؟». (الایضاح، ص 158؛ و بحار الانوار، ج 27، ص 306)
  دوست خوبم! وقتی سیاست تزویر به خوبی جواب داد، آن وقت عُمَر به خانه فاطمه(س) هجوم برد. عُمَر هفت روز صبر کرد، فاصله روز وفات پیامبر و روز هجوم به خانه فاطمه(س)، هفت روز بود.
  * * *
  من اوّل فکر می کردم که عُمَر آدمی کم سیاست بوده است. ولی بعداً فهمیدم که او سیاستمدار بزرگی بوده است، شاید تعجّب کنی که چرا من این حرف را می زنم! لطفاً به این سخنان گوش کن: چه کسی پیشنهاد داد که مردم با ابوبکر بیعت کنند؟
  این عُمَر بود که همه این کارها را کرد، مدیریت این طرح، به عهده عُمَر بود. (صحیح بخاری، ج 6، ص 2505؛ و مسند احمد، ج 1، ص 123؛ و صحیح ابن حبّان، ج 2، ص 148)
  وقتی عُمَر به هدف خود که همان خلافت ابوبکر بود رسید، به فکر فرو رفت. او می دانست که هزاران نفر در روز غدیر خمّ با علی(ع) بیعت کرده اند، او می خواست کاری کند که همه آن ها خلافت ابوبکر را قبول کنند برای همین تصمیم گرفت تا سیاست زور را اجرایی کند. او به خانه فاطمه هجوم برد و ...
  با این کار، ترس و وحشتی در دل مردم افتاد، مردم مدینه فهمیدند که اگر بخواهند با خلیفه مخالفت کنند، خانه و اهل خانه آن ها در آتش خواهد سوخت!
  همه آنان با خود می گفتند: این حکومت به دختر پیامبر رحم نکرد، خلیفه دختر پیامبر را به خاک و خون کشید، اگر ما مخالفت کنیم، با ما چه خواهد کرد؟
  این سیاست عُمَر، بسیار موفق بود، بعد از آتش زدن خانه فاطمه، دیگر در مدینه صدای اعتراضی بلند نشد!
  برادر سُنّی! سؤال تو این بود که چرا مردم مدینه یکپارچه سکوت کردند و کوچکترین اعتراضی نکردند، بدان که سیاست زر و زور و تزویر دست به دست هم داد و همه صداها را در گلو خفه کرد.
  عدّه ای برای سکوت خود پول گرفته بودند، عدّه ای هم باور کرده بودند که فاطمه و علی(ع)، فتنه گر هستند و حکومت اسلامی حق دارد با فتنه گران برخورد کند، گروهی هم که با دیدن آتش بر درِ خانه فاطمه(س)، ترس تمام وجودشان را فرا گرفت.
  * * *
  این ترس و وحشت، علّت بیوفایی مکرّر مردم مدینه بود، آیا دوست داری تا تو را از بیوفایی آن ها باخبر کنم؟
  برای چندین شب، علی و فاطمه(ع) از خانه بیرون می آمدند و به درِ خانه مردم مدینه می رفتند و با آنان سخن می گفتند. مردم مدینه به علی(ع) قول می دادند که فردا صبح برای یاری او قیام کنند.
  آری! هر شب سیصد و شصت نفر با علی(ع) پیمان یاری می بستند، امّا وقتی صبح فرا می رسید، فقط مقداد، سلمان، ابوذر و عمّار برای یاری علی(ع)می آمدند. (الکافی، ج 8، ص 33؛ و کتاب سلیم، ص 146)
  آری! مردم مدینه به عهد خود وفا نمی کردند، آنان می ترسیدند که خانه هایشان در آتش بسوزد، آن ها می دانند که هر کس بخواهد با خلیفه در بیفتد جانش در خطر خواهد بود.
  آری! هیچ کس جرأت نکرد با ابوبکر مخالفت کند، امّا روزی، جوانمردی از راه رسید و با اعتراض خود، پایه های حکومت ابوبکر را لرزاند!
  نمی دانم آیا تا به حال نام او را شنیده ای؟ من از ابن نُویره سخن می گویم، او به مدینه آمد و فریاد برآورد
  «شما به اسلام خیانت کردید و سخنان پیامبر را زیر پا گذاشتید».
  این فریادِ اعتراضی بود که تاریخ، هیچ گاه آن را فراموش نخواهد کرد.
  ابن نُویره به وطن خود بازگشت و ابوبکر خالدبن ولید را مامور کرد تا او را به قتل برساند. خالد بن ولید هم همراه با سپاهی به قبیله ابن نُویره هجوم برد و او را مظلومانه شهید کرد.
  من ماجرای شهادت مظلومانه او را در کتابی به نام «فانوس اوّل» شرح داده ام.

  پایان فصل پانزدهم
  موضوع: شرح کتاب روشنی مهتاب"اثبات فاطمیه"،

  [cb:post_like] تعداد بازدیدهای این مطلب :: بازدید

  اسلایدر

  ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 • کیفیت وب آسمان انعکاس خداست چه طور است ؟


 • کد ِکج شدَنِ تَصآویر

  کداهنگ برای وبلاگ

  کد ِکج شدَنِ تَصآویر

  کداهنگ برای وبلاگ

  ابزار هدایت به بالای صفحه